4TGRW

Rok szkolny 2017/2018

Klasa I TGRW

Wychowawca klasy: Julia Sinkowska

Samorząd klasowy:

1 Bartetzko Gloria przewodnicząca klasy    
2 Kauczor Andreas skarbnik    
3 Kowalski Michał z-ca przewodniczącej klasy
 
 

Rajd pierwszaka

Dnia 29.09.2017 w Zespole Szkół Rolniczych w Prudniku po raz pierwszy odbyło się pasowanie na ucznia klasy pierwszej naszej szkoły połączone z rajdem. Celem organizacji rajdu była przede wszystkim dobra zabawa, integracja między klasowa oraz co najważniejsze- pełnoprawne zostanie uczniem ZSR .

O godzinie 08:10 klasy pierwsze spotkały się przed budynkiem szkoły ze swymi wychowawcami, aby razem podążyć na miejsce zbiórki, gdzie zostali gorąco przywitani przez Pana Dyrektora, Samorząd uczniowski oraz organizatorów. Po gorącym przywitaniu zaczęła się zabawa. Pierwszym punktem było pasowanie, na którym klasy rywalizowały rozwiązując test znajomości szkoły oraz Prudnika. Wychowawczynie w międzyczasie dostały za zadnie ułożenie piosenki lub wierszyka o klasie. Punkty zostały przyznane i klasy mogły iść w teren! 1LA trafiła na pierwszy ogień i to ona przecierała szlaki rajdu, 5 minut po nich na rajd wyruszyła klasa 1TEH a tuż za nimi 1TRWG.

Na początek wychowawcy klas pierwszy dostali zadanie napisania wiersza o swojej grupie. Wszystko zostało dokładnie sfilmowane i zamieszczona na wieki wieków w Internecie. Zobaczcie, jak im poszło

Rajd integracyjny klas pierwszych uważamy za udany, wszyscy świetnie się bawili, lepiej poznali i przeżyli niezapomniane chwile. Dziękujemy klasom 3TG i 2 TG, Samorządowi Uczniowskiemu oraz organizatorom – Agnieszce Chudy, Aleksandrze Maroszek, Barbarze Maroszek oraz Joannie Grzegockiej – za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego niesamowitego wydarzenia, które na stałe wpisze się w kalendarz imprez szkolnych.

Tym, co nie byli oferujemy fotoreportaż:

Na trasie czekało mnóstwo konkurencji, podczas których uczniowie mogli sprawdzić swoją siłę fizyczną, znajomość przysłów, współpracę w grupie oraz umiejętności komunikowania się wśród koleżanek i kolegów, z którymi znają się niecały miesiąc. Wszystkie klasy dzielne wykonywały zadania w miłej i przyjacielskiej atmosferze. W nagrodę dla każdej z klas na mecie czekał słodki poczęstunek oraz ognisko, przy którym mogli rozkoszować się smakiem kiełbasek. Ale każdy z niecierpliwością czekał na werdykt, która z klas najlepiej wypadła podczas zmagań napotkanych na trasie rajdu. Po zliczeniu wszystkich punktów nadszedł czas na ogłoszenie zwycięzcy- najlepszej klasy pierwszej. Najlepszymi pierwszakami w Zespole Szkół Rolniczych w roku szkolnym 2017/2018 zostali uczniowie klasy 1 LA, której wychowawcą jest Pani Danuta Giereś i to oni wygrali rajd oraz otrzymali puchar przechodni, który za rok przekażą w ręce następnych pierwszaków. To byłoby trochę nie w stylu mundurowych by przegrać. Ale były też słodkie nagrody pocieszenia.

Wielkanocne przystawki w wykonaniu klasy 1TG.

Wesołych Świąt Wielkanocnych życzy klasa 1TG

Tak gotuje I G!

Klasa ITG na zajęciach praktycznych przygotowała placek po węgiersku z kurczakiem oraz ciasto „Salceson” z jabłkami, orzechami i rodzynkami.

Zainspiruj się!

Uczniowie klasy 1 technikum organizacji i usług gastronomicznych rozwijają swoje talenty gastronomiczne na zajęciach praktycznych pod kierunkiem nauczyciela Agnieszki Światłowskiej-Flak. Brakuje Wam inspiracji na jutrzejszy dzień? Oto ona: makaron ze szpinakiem

Rok szkolny 2018/2019

Wychowawca: mgr Julia Sinkowska

Przewodnicząca: Bartetzko Gloria
kronikarz ds. kierunku rolniczego: Moszek Kewin
Skarbnik: Kowalski Michał

kronikarz ds kierunku weterynaryjnego: Kopterska Justyna
korepetytor klasowy: Kman Katarzyna
kronikarz ds kierunku weterynaryjnego: Jakubowska Patrycja

2018-09-12         Udział Jakuba Gajka w meczu ligowym drużyny juniorów MKS Pogoń Prudnik 

2018-09-28         Wyjście do kina Diana w Prudniku na film pt.: „Dywizjon 303”. Upowszechnianie wiedzy historycznej o czasach II wojny światowej i bohaterskiej postawie polskich lotników walczących w „Bitwie o Anglię”

2018-10-03         Klasowy Dzień Chłopaka

2018-10-15         Udział w apelu z okazji Dnia Nauczyciela.

2018-11-09         Udział w uroczystej akademii z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.  +

 http://zsr_prudnik.wodip.opole.pl/wp/szkolne-obchody-100-lecia-odzyskania-niepodleglosci-przez-polske/ +       

2018-11-14         Paweł Korniejczuk i Jakub Gajek w ramach wolontariatu, obsługiwali konferencję Uniwersytetu III Wieku.

2018-11-15         Żywa historia-spotkanie uczniów z powstańcem warszawskim Panią Heleną Kamerską.

„ŻYWA HISTORIA”- spotkanie z powstańcem warszawskim – Panią Heleną Kamerską

2018-12-03         Udział klasy w akcji charytatywnej „Prezent na Mikołaja” zorganizowanej przez Powiatowy Klub Ośmiu.

2018-12-11         Zorganizowanie Mikołaja dla dzieci świetlicy opiekuńczo- wychowawczej SM w Prudniku.

2018-12-21         Wigilia klasowa. Udział w apelu z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

2018-12-18         Udział uczniów w „Wigilii Polskiej” zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe oraz „Powiatowy Klub Ośmiu” działający przy ZSR w Prudniku.

I miejsce w konkursie kulinarnym

Nasza koleżanka Natalia Iżyk, reprezentująca naszą szkołę w konkursie na najlepszą potrawę świąteczną podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Prudniku zdobyła I miejsce. Potrawa jaką wykonała to ” Kule rybne w świątecznej marynacie” . Serdeczne gratulacje dla Natalki!!!!!

2019-01-11         Włączenie się w akcję charytatywną WOŚP.

2019-01-24         Udział w mistrzostwach powiatu w halowej piłce nożnej w Głogówku.

2019-01-24         Włączenie się w akcje zbiórki karmy, koców itp. dla schroniska dla zwierząt

2019-03-08         Zorganizowanie Dnia Kobiet w szkole

2019-03-20         Spotkanie z przedstawicielami policji na temat handlu ludźmi.

2019-03-21         Aktywny udział uczniów w Dniu Otwartych Drzwi.

Czary kulinarne II G

Prawdziwe devolaje, potrawy z mleka kokosowego, moskole , pyry z gzikiem to efekt pracy kulinarnej klasy 2 TG

I walka z kurczakiem:

Prace nad galantyną dobiegły końca. Wyglądają pięknie na zewnątrz i w przekroju. Uczniowie dodatkowo wyczarowali udka faszerowane kaszą i mega pyszne i słodkie trufle. Oto efekty końcowe tej nierównej walki:


2019-06-10         Praktyki zawodowe w ramach projektu „Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy”
h

Rok szkolny 2019/2020

Wychowawca: mgr Julia Sinkowska

Przewodnicząca: Kwiotek Ilona
Zastępca przewodniczącej: Bartezko Gloria
Skarbnik: Żurakowska Patrycja

III TR na wykopkach

16 września trochę pracy, a potem frytki, placki, pyzy

Grochówka dla wojska

24 września w naszej szkole odbywają się zawody strzelecko – obronne dla szkół podstawowych, a klasa 3 TG już przygotowuje grochówkę dla uczestników

Dzień Nauczyciela

Dnia 14 października 2019 odchodziliśmy w szkole Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Apel przygotowały klasy: II TGW z Panią E. Klekociuk i III TGRW z Panią J. Sinkowską. W części oficjalnej Pan Dyrektor wyróżnił nauczycieli i pracowników szkoły swoimi nagrodami. Poznaliśmy też skład nowego Samorządu uczniowskiego. Na ten rok przewodniczącym SU został Mikołaj Haczkiewicz a jego zastępcą Antonio Borysiuk. W części artystycznej wszyscy świetnie się bawili przy kabaretowym występie II TGW

Pisanki – to już niedługo…

Klasa 3 TG 5 marca udała się na warsztaty zdobienia jaj metodą batikową w Muzeum Prudnickim. Zabawa była przednia